هواکش آکسیال کانالی

هواکش آکسیال کانالی

هواکش های آکسیال کانالی (هواکش کانالی یا فن کانالی)دسته دیگری از هواکش های آکسیال هستند. این نوع فن های جریان محوری جهت تهویه از طریق اتصال به کانال در ساختمان های اداری و تجاری ،صنایع نفت و گاز،کارخانجات و کارگاه های صنعتی و غیره بکار می روند.هواکش های آکسیال کانالی هم قابل نصب بصورت اینلاین و هم در ابتدا و انتهای کانالهای تهویه هستند.البته لازم به ذکر است که این هواکش ها نیز مانند هواکش های آکسیال دیواری توانایی تامین افت فشار در مسیرهای طولانی و دارای انشعابات متعدد را نداشته و بهتر است از هواکش های سانتریفوژ برای تهویه مناسب استفاده گردد..هواکش های آکسیال کانالی هم بعنوان دمنده(بلوئر) و هم بعنوان مکنده (اگزاست فن) بکار می روند. همچنین امکان استفاده این هواکش ها برای محیط های انفجاری،محیط های دارای حرارت و رطوبت بالا و خورندگی زیاد با اعمال شرایط ویژه ساختاری و فنی بر روی آنها مقدور می باشد .پروانه بکار رفته در این نوع هواکش ها از نوع زیمنسی ، مولتی فن،مولتی وینگ و ایندولا و از جنس آلومینیوم ریخته گری شده ،پلی آمید و پی وی سی می باشد.

sad3

 مشخصات فنی و ساختاری هواکش های آکسیال کانالی:

  • پروانه : در چهار مدل مختلف و در سایزهای مختلف از قطر ۲۵۰ الی ۱۰۰۰میلیمتر و دارای بالانس کامل دینامیکی و استاتیکی
  • دبی (ظرفیت هوادهی ) : از ۱۰۰ الی ۵۰۰۰۰ مترمکعب بر ساعت با توجه به سایز هواکش
  • فشار استاتیک : از ۵ الی ۲۵۰ پاسکال با توجه به سایز هواکش
  • جنس هواکش : جنس ورق بکار رفته در این هواکش ها از ورق فولادی (st-37) ، ورق گالوانیزه ، ورق استنلس استیل و ورق های مقاوم در برابر سایش و خوردگی .
  • الکتروموتور : الکتروموتورهای بکار رفته در هواکش های آکسیال کانالی تولیدی این شرکت از مارک معتبر موتوژن تبریز بوده و از نوع صنعتی و  دارای کلاس حرارتی F و کلاس محافظتی IP 54 ( در برخی توان ها IP 55 ) می باشد در صورت درخواست مشتریان محترم انواع الکتروموتورهای معتبر اروپایی نیز قابل نصب بر روی این هواکش ها می باشد.
  • سیستم انتقال قدرت : سیستم انتقال قدرت در هواکش های آکسیال کانالی تولیدی این شرکت به دو صورت اتصال مستقیم (Direct Drive) و اتصال تسمه پولی (Belt Drive) می باشد که با توجه به شرایط درخواستی مشتریان محترم از طرف این شرکت انتخاب می گردد.

برای کسب اطلاعات فنی و ساختاری بیشتر از جمله منحنی های عملکردی به کاتالوگ این شرکت مراجعه کنید.