هواکش آکسیال سقفی

هواکش آکسیال سقفی

هواکش های آکسیال سقفی (هواکش سقفی – فن آکسیال سقفی- فن سقفی) همانطور که از نامشان برمی آید جهت تعبیه در سقف یا پشت بام به منظور تهویه هوا بکار می روند.این هواکش ها بیشتر در کارخانجات و کارگاه صنعتی به کار می روند.هواکش های آکسیال سقفی نیز مانند هواکش های آکسیال دیواری و کانالی بهتر است بصورت آزاد و بدون اتصال به کانال جهت تهویه درنظر گرفته شوند یا حدالمقدور کانال متصله طولانی و دارای انشعابات متعدد نباشد هواکش های آکسیال سقفی هم بعنوان مکنده (اگزاست فن) و هم بعنوان دمنده (بلوئر) قابل استفاده هستند. این هواکش ها برای محیط های انفجاری،محیط های دارای حرارت و رطوبت بالا و خورندگی زیاد با اعمال شرایط ویژه ساختاری و فنی بر روی آنها قابل استفاده می باشند .پروانه بکار رفته در این نوع هواکش ها از نوع زیمنسی ، مولتی فن،مولتی وینگ و ایندولا و از جنس آلمینیوم ریخته گری شده و پلی آمید می باشد.

rafn
raf2

 مشخصات فنی و ساختاری هواکش های آکسیال سقفی:

  • پروانه : در چهار مدل مختلف و در سایزهای مختلف از قطر ۲۵۰ الی ۱۰۰۰ میلیمتر و دارای بالانس کامل دینامیکی و استاتیکی
  • دبی (ظرفیت هوا ) : از ۱۰۰ الی ۵۰۰۰۰ مترمکعب بر ساعت با توجه به سایز هواکش
  • فشار استاتیک : از ۵ الی ۲۰۰ پاسکال با توجه به سایز هواکش
  • جنس هواکش : جنس ورق بکار رفته در این هواکش ها از ورق فولادی (st-37) ، ورق گالوانیزه ، ورق استنلس استیل و ورق های مقاوم در برابر سایش و خوردگی .
  • الکتروموتور : الکتروموتورهای بکار رفته در هواکش های آکسیال سقفی تولیدی این شرکت از مارک معتبر موتوژن تبریز بوده و از نوع صنعتی و  دارای کلاس حرارتی F و کلاس محافظتی IP 54 ( در برخی توان ها IP 55 ) می باشد در صورت درخواست مشتریان محترم انواع الکتروموتورهای معتبر اروپایی نیز قابل نصب بر روی این هواکش ها می باشد.
  • سیستم انتقال قدرت : سیستم انتقال قدرت در هواکش های آکسیال سقفی تولیدی این شرکت به دو صورت اتصال مستقیم (Direct Drive) و اتصال تسمه پولی (Belt Drive)  می باشد که با توجه به شرایط درخواستی مشتریان محترم از طرف این شرکت انتخاب می گردد.

برای کسب اطلاعات فنی و ساختاری بیشتر از جمله منحنی های عملکردی به کاتالوگ این شرکت مراجعه کنید.