هواکش آکسیال دیواری

هواکش آکسیال دیواری

هواکش های آکسیال دیواری (هواکش دیواری ، فن آکسیال دیواری ، فن دیواری، اگزوزفن دیواری) عمومی ترین نوع هواکش آکسیال هستند. موارد استفاده این هواکش ها در برج های اداری و تجاری ،صنایع نفت و گاز ،بیمارستان ها،کارخانجات و کارگاه های صنعتی و غیره می باشد.این نوع هواکش ها علاوه بر دیوار در صورتیکه در جای مستحکمی مستقر گردند قابل نصب بر روی پنجره ها نیز می باشند.این نوع هواکش ها برای اتصال کانال و تامین فشار استاتیک مناسب نمی باشند لذا بهتر است در صورت امکان از نوع های دیگر هواکش برای این منظور استفاده گردد.هواکش های آکسیال دیواری از نظر کاربردی هم بعنوان مکنده (اگزاست فن) و هم دمنده (بلوئر) قابل استفاده هستند. همچنین امکان استفاده این هواکش ها برای محیط های انفجاری،محیط های دارای حرارت و رطوبت بالا و خورندگی زیاد با اعمال شرایط ویژه ساختاری و فنی بر روی آنها مقدور می باشد .پروانه بکار رفته در این نوع هواکش ها از نوع زیمنسی ، مولتی فن،مولتی وینگ و ایندولا می باشد.

wal
wah

 مشخصات فنی و ساختاری هواکش های آکسیال دیواری :

  • پروانه : در چهار مدل مختلف و در سایزهای مختلف از قطر ۲۵۰ الی ۱۴۰۰ میلیمتر و دارای بالانس کامل دینامیکی و استاتیکی
  • دبی (ظرفیت هوادهی) : از ۱۰۰ الی ۵۰۰۰۰ مترمکعب بر ساعت با توجه به سایز هواکش
  • فشار استاتیک : از ۵ الی ۱۵۰ پاسکال با توجه به سایز هواکش
  • جنس هواکش : جنس ورق بکار رفته در این هواکش ها از ورق فولادی (st-37) ، ورق گالوانیزه ، ورق استنلس استیل و ورق های مقاوم در برابر سایش و خوردگی .
  • الکتروموتور : الکتروموتورهای بکار رفته در هواکش های آکسیال دیواری  تولیدی این شرکت از مارک معتبر موتوژن تبریز بوده و از نوع صنعتی و  دارای کلاس حرارتی F و کلاس محافظتی IP 54 ( در برخی توان ها IP 55 ) می باشد در صورت درخواست مشتریان محترم انواع الکتروموتورهای معتبر اروپایی نیز قابل نصب بر روی این هواکش ها می باشد.
  • سیستم انتقال قدرت : سیستم انتقال قدرت در هواکش های آکسیال دیواری تولیدی این شرکت به دو صورت اتصال مستقیم (Direct Drive) و اتصال تسمه پولی (Belt Drive) ( برای هواکش های آکسیال دیواری با قطر پروانه بیشتر از ۱۰۰۰ میلیمتر) می باشد که با توجه به شرایط درخواستی مشتریان محترم از طرف این شرکت انتخاب می گردد.

برای کسب اطلاعات فنی و ساختاری بیشتر از جمله منحنی های عملکردی به کاتالوگ این شرکت مراجعه کنید.